Gdzie pracować po polonistyce?
Jesteś molem książkowym lub interesują Cię nowinki językowe? Być może to znak, że filologia polska to kierunek dla Ciebie. Oprócz tego, że doskonała znajomość języka polskiego przyda się w każdej dziedzinie życia, dowiedz się, gdzie możesz pracować po polonistyce.
W szkołach jako nauczyciel języka polskiego
Choć powiedzenie: „obyś cudze dzieci uczył” jest wciąż na topie, to jednak nie odstrasza nauczycieli z powołania. Bo to zdecydowanie trzeba poczuć, chcąc rozpocząć pracę z dzisiejszymi dziećmi i młodzieżą. Oferty pracy na stanowisko nauczyciela języka polskiego dostępne są w placówkach i na stronach internetowych urzędów miast czy gmin, w których szukasz zatrudnienia. Jakkolwiek, życzymy powodzenia i nieustannej pasji do nauczania.
Dziennikarz
Dziennikarz – radiowy, prasowy, telewizyjny czy internetowy – to zawód wymagający ciągłego poszukiwania nowych tematów i czerpania radości ze zdobywania wiedzy. Z pewnością nie będziesz narzekać na nudę, bo nieustannie coś ciekawego dzieje się na świecie. Jest to profesja wymagająca, jednak możesz czerpać z niej wiele przyjemności.
Specjalista ds. content marketingu
Specjalista ds. content marketingu, czyli mówiąc w skrócie – tworzenia atrakcyjnych i przydatnych treści w internecie, to stanowisko, którego staje się coraz bardziej popularne. Pracę jako copywriter najlepiej rozpocząć już na studiach. Oferty pracy, np. na portalu Pracuj.pl często zapewniają pracę zdalną, którą bardzo łatwo pogodzić z zajęciami na uczelni i innymi obowiązkami.
Specjalista ds. public relations
Specjalista ds. PR, czyli wizerunku firmy czy organizacji to zadanie odpowiedzialne, jednak dostarczające mnóstwo satysfakcji i doświadczenia. W wielu, szczególnie mniejszych firmach, połączone jest jednocześnie z zadaniami z zakresu marketingu – internetowego i tradycyjnego.
Filologia polska to kierunek, który zawsze będzie cieszyć się zainteresowaniem. Możliwości dla absolwentów jest wiele, trzeba tylko znaleźć właściwą drogę zawodową dla siebie.
Dodaj komentarz